Be the first to review this product
Vivolink VLWL110B cable tray Black
In stock
SKU
VLWL110B
Aluminum cable cover Black, 110x6x2cm
- Premium Design in aluminum
- Keeps cable in place, concealed and protected
- Hinged Click-Lock Lid
- Easy to add and remove cables
- Easy installation with screws on wall
| SKU | VLWL110B |
|---|---|
| EAN | 5715063228197 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | In Stock |
Guaranties a professional and neat installation where the cables are both protected and concealed in a premium designed cover. The lid is hinged on the side so its always easy to add or remove cables.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1100 mm |
| Height | 20 mm |
| Width | 60 mm |
| Weight | 660 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 725 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Vivolink VLWL110B cable tray Black
£24.24
|
Popular
Vivolink VLC1156251 cable tray Straigh...
£21.61
|
Recommended
Vivolink VLC1156253 cable tray Straigh...
£25.01
|
Hot Product
Vivolink VLC1156252 cable tray Straigh...
£22.48
|
Bestseller
Ubiquiti UACC-CRE cable tray Elbow cab...
£27.85
|
New
Ubiquiti UACC-CRB cable tray Straight...
£30.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLWL110B
|
VLC1156251
|
VLC1156253
|
VLC1156252
|
UACC-CRE
|
UACC-CRB
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
| Type |
N/A
|
Straight cable tray
|
Straight cable tray
|
Straight cable tray
|
Elbow cable tray
|
Straight cable tray
|




