ET45CB-101K2B0-A6
More Information
Display 10"
Operating system Android 11
Memory 8GB
Mobile network connection Yes
SKU ET45CB-101K2B0-A6
EAN 5715063842867
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
Display
Display resolution1920 x 1200 pixels
Touchscreen typeCapacitive
Display brightness500 cd/m²
Display diagonal25.4 cm (10")
HD typeWUXGA
Processor
Processor manufacturerQualcomm
Processor frequency1.8 GHz
Processor model695
Processor cores4
Processor familySnapdragon
Memory
Internal memory8 GB
Internal memory typeLPDDR4x-SDRAM
Storage
Storage mediaFlash
Internal storage capacity128 GB
Camera
Rear camera typeSingle camera
Rear camera resolution (numeric)13 MP
Front cameraYes
Front camera resolution (numeric)5 MP
Rear camera flashYes
Network
Mobile network connectionYes
Mobile network generation5G
Top Wi-Fi standardWi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi standardsWi-Fi 6 (802.11ax)
BluetoothYes
SIM card typeNanoSIM
Ports & interfaces
USB 2.0 Type-C ports quantity1
Navigation
GLONASSYes
Assisted GPS (A-GPS)Yes
Sensors
Ambient light sensorYes
GyroscopeYes
Electronic compassYes
Design
International Protection (IP) codeIP65
Device typeMobile tablet
Form factorSlate
Product colourBlack
Performance
Operating system installedAndroid 11
Position locationYes
GLONASSYes
Assisted GPS (A-GPS)Yes
Ambient light sensorYes
GyroscopeYes
Electronic compassYes
GalileoYes
BeiDouYes
Technical details
Device typeMobile tablet
Form factorSlate
Product colourBlack
Processor manufacturerQualcomm
Software
PlatformAndroid
Battery
Battery voltage3.87 V
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Battery capacity7600 mAh
Battery capacity29.41 Wh
Battery includedYes
Endurance
Weight & dimensions
Width257.9 mm
Depth11.4 mm
Height162.9 mm
Weight690 g
Operational conditions
Operating temperature (T-T)-20 - 50 °C
Storage temperature (T-T)-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H)5 - 95%
Other features
SIM card typeNanoSIM
Processor familySnapdragon
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product Zebra ET45 5G Snapdragon 128 GB 25.4 cm (10") 8 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 11 Black Zebra ET45 5G Snapdragon 128 GB 25.4 c...
Zebra ET56 Snapdragon LTE 32 GB 21.3 cm (8.4") 4 GB Wi-Fi 5 (802.11ac) Android 10 Black Zebra ET56 Snapdragon LTE 32 GB 21.3 c...
Apple iPad Pro 5th Gen 11in M1 Wi-Fi 2048GB - Silver Apple iPad Pro 5th Gen 11in M1 Wi-Fi 2...
Zebra ET65 5G LTE 128 GB 25.6 cm (10.1") 8 GB Wi-Fi 6E (802.11ax) Black
Hot Product
Zebra ET65 5G LTE 128 GB 25.6 cm (10.1...
Zebra ET60 128 GB 25.6 cm (10.1") 8 GB Wi-Fi 6E (802.11ax) Black
New
Zebra ET60 128 GB 25.6 cm (10.1")...