Be the first to review this product
Brennenstuhl 1159750015 surge protector Grey 6 AC outlet(s) 1.5 m
In stock
SKU
1159750015
Brennenstuhl 1159750015, 6 AC outlet(s), 16 A, 4500 A, Grey, 1.5 m
| SKU | 1159750015 |
|---|---|
| EAN | 4007123251971 |
| Manufacturer | Brennenstuhl |
| Availability | In Stock |
Brennenstuhl 1159750015. AC outlets quantity: 6 AC outlet(s), Nominal current output: 16 A, Peak current, normal mode: 4500 A. Product colour: Grey. Cable length: 1.5 m
| Power | |
|---|---|
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Peak current, normal mode | 4500 A |
| Nominal current output | 16 A |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.5 m |
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.5 m |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
Brennenstuhl 1159750015 surge protecto...
£31.05
|
Popular
Brennenstuhl BN-1159960
£26.40
|
Recommended
PLANET ELA-100 surge protector Black
£28.89
|
Bestseller
Belkin Connect White 8 AC outlet(s) 2 m
£27.71
|
Infosec S5 USB NEO Black 5 AC outlet(s...
£28.75
|
Hot Product
Ubiquiti UACC-ETH-SP-DIN surge protect...
£33.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1159750015
|
1159960
|
ELA-100
|
SRB003AF2M
|
61298
|
UACC-ETH-SP-DIN
|
| Manufacturer |
Brennenstuhl
|
Brennenstuhl
|
Planet
|
Belkin
|
Infosec
|
Ubiquiti
|
| AC outlets quantity |
6
|
4
|
N/A
|
8
|
5
|
N/A
|





