Be the first to review this product
Brennenstuhl BN-1159960
In stock
SKU
1159960
Power strip 4 socket IP44
| SKU | 1159960 |
|---|---|
| EAN | 4007123575930 |
| Manufacturer | Brennenstuhl |
| Availability | In Stock |
For universal outdoor use on sites, in gardens, etc. Splash-water protected, IP 44 according to VDE.
- 230 V plugs with self-closing protective caps, IP 44.
- Appr. 2 m Neoprene connecting cable.
- Screw holes for fastening.
- 230 V plugs with self-closing protective caps, IP 44.
- Appr. 2 m Neoprene connecting cable.
- Screw holes for fastening.
| Power | |
|---|---|
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 2 m |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85364900 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 626 g |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package height | 50 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85364900 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
Brennenstuhl BN-1159960
£26.40
|
New
Brennenstuhl 1159750015 surge protecto...
£31.05
|
Recommended
PLANET ELA-100 surge protector Black
£28.89
|
Bestseller
Belkin Connect White 8 AC outlet(s) 2 m
£27.71
|
Infosec S5 USB NEO Black 5 AC outlet(s...
£28.75
|
Hot Product
Ubiquiti UACC-ETH-SP-DIN surge protect...
£33.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1159960
|
1159750015
|
ELA-100
|
SRB003AF2M
|
61298
|
UACC-ETH-SP-DIN
|
| Manufacturer |
Brennenstuhl
|
Brennenstuhl
|
Planet
|
Belkin
|
Infosec
|
Ubiquiti
|
| AC outlets quantity |
4
|
6
|
N/A
|
8
|
5
|
N/A
|





