Be the first to review this product
Brother LC-3219XLVAL Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y 3000pg + 3x1500pg Pack=4 for Brother MFC-J 5330
In stock
SKU
LC3219XLVAL
The Brother LC3219XLVAL Black, Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Multipack. Each cartridge prints 1,500 pages (black prints 3,000 pages, colour 1,500 pages).
- Black cartridge prints 3,000 pages, colour 1,500 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge.
- Prevents waste to save you paper, time and money.
| SKU | LC3219XLVAL |
|---|---|
| EAN | 4977766767019 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC3219XLVAL Multipack. The pack contains black, cyan, yellow and magenta cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.
Compatible Printers: Brother MFC-J 5330 DW, Brother MFC-J 6930 DW, Brother MFC-J 5330 DW XL, Brother MFC-J 6935 DW, Brother MFC-J 5930 DW, Brother MFC-J 6530 DW, Brother MFC-J 6730 DW, Brother MFC-J 5335 DW, Brother MFC-J 5830 DW, Brother MFC-J 5730 DW, Brother MFC-J 5335 DWF, Brother MFC-J 6935 DWF, Brother MFC-J 6535 DW, Brother MFC-J 6535 DW XL
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 4 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Black ink page yield | 3000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Quantity per box | 4 pc(s) |
| Compatibility | MFC-J5330DW MFC-J5335DW MFC-J5730DW MFC-J5930DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Quantity per box | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 170 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 117 mm |
| Package height | 90 mm |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 170 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 117 mm |
| Package height | 90 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Brother LC-3219XLVAL Ink cartridge mul...
£76.37
|
Recommended
Canon 6384B010/CLI-42 Ink cartridge mu...
£82.29
|
Brother LC-1280XLVALBPDR Ink cartridge...
£96.66
|
Popular
Epson C13T24384011/24XL Ink cartridge...
£87.37
|
Hot Product
Epson C13T16364012/16XL Ink cartridge...
£87.36
|
New
Epson C13T35864010/35 Ink cartridge mu...
£77.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC3219XLVAL
|
6384B010
|
LC1280XLVALBP
|
C13T24384011
|
C13T16364012
|
C13T35864010
|
| Manufacturer |
Brother
|
Canon
|
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Brother
|
N/A
|
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|



































