Be the first to review this product
HP W1B43A Printhead Wiper Kit, 150K pages for HP PageWide P 75050
In stock
SKU
W1B43A
PageWide Printhead Wiper Kit
- HP PageWide 765, 780, 785, E75160, E77650, E77660, P75050, P75250, P77440, P77740, P77760, P779, P77940; HP PageWide Enterprise 780, 785; HP PageWide Flow E77660; HP PageWide Pro 750, 772, E77650, E77660
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Try HP Instant Ink - the hassle-free, money-saving ink subscription service.
- The HP PageWide Printhead Wiper Kit helps maintain crisp, reliable prints by keeping the printhead clean and free from debris. Designed for seamless integration with HP PageWide printers, it minimizes maintenance downtime and extends printhead life.
- Printhead Wiper Kit
| Capacity | 150000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | W1B43A |
| EAN | 5706998269027 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: HP PageWide Managed Color Flow MFP E 77660 z, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 77660 zts, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 77660 dn, HP PageWide Managed Color MFP E 77650 z, HP PageWide Managed Color MFP E 77650 z plus, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 77660 zs, HP PageWide Managed Color MFP E 77650 zs, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 77660 z plus
| Features | |
|---|---|
| HP segment | Business, Enterprise, Home |
| Compatibility | HP PageWide 765, 780, 785, E75160, E77650, E77660, P75050, P75250, P77440, P77740, P77760, P779, P77940 HP PageWide Enterprise 780, 785 HP PageWide Flow E77660 HP PageWide Pro 750, 772, E77650, E77660 |
| UNSPSC-code | 23153129 |
| Pallet weight (imperial) | 229.7 kg (506.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1066.8 x 1016 x 2050 mm (42 x 40 x 80.7") |
| Technical details | |
| UNSPSC-code | 23153129 |
| Pallet weight (imperial) | 229.7 kg (506.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1066.8 x 1016 x 2050 mm (42 x 40 x 80.7") |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781994084 |
| Box contents | Printhead Wiper Kit |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 236 mm |
| Weight | 1.39 kg |
| Height | 51 mm |
| Depth | 411 mm |
| Package depth | 323.9 mm |
| Package weight | 1.98 kg |
| Package width | 492.1 mm |
| Package height | 149.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 323.9 mm |
| Package weight | 1.98 kg |
| Package width | 492.1 mm |
| Package height | 149.2 mm |
| Products per pallet | 105 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 2050.03 mm |
| Layers per pallet | 15 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781994084 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 23153129 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 2050.03 mm |
| Pallet weight (imperial) | 229.7 kg (506.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1066.8 x 1016 x 2050 mm (42 x 40 x 80.7") |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 229.7 kg |
| Products per pallet | 105 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 2050.03 mm |
| Pallet weight (imperial) | 229.7 kg (506.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1066.8 x 1016 x 2050 mm (42 x 40 x 80.7") |
| Layers per pallet | 15 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
HP W1B43A Printhead Wiper Kit, 150K pa...
£91.84
|
Popular
Canon 6384B010/CLI-42 Ink cartridge mu...
£81.41
|
Recommended
Brother LC-1280XLVALBPDR Ink cartridge...
£96.89
|
Canon 8789B001/PFI-207BK Ink cartridge...
£131.04
|
Bestseller
Epson C33S020642/SJIC-30-P-Y Ink cartr...
£118.69
|
Hot Product
Epson C33S020619/SJIC-26-P-C Ink cartr...
£118.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W1B43A
|
6384B010
|
LC1280XLVALBP
|
8789B001AA
|
C33S020642
|
C33S020619
|
| Manufacturer |
HP
|
Canon
|
Brother
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Yellow
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
Brother
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
Multi pack
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





































