Be the first to review this product
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 coupler
In stock
SKU
88516
5m Power Cable, FM/M
| SKU | 88516 |
|---|---|
| EAN | 0757120885160 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | In Stock |
Plug the Universal Power Cord from Cables to Go to replace your overused or misplaced power cable. Universal Power Cords are designed to work with most PC's, monitors, scanners, printers and other devices that use 3-Pin shroud power connector (C13). All Power Cables from Cables to Go feature a fully-moulded design that provides maximum durability and long life.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 5 m |
| Features | |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 5 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 514 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 c...
£7.59
|
Hot Product
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
£6.52
|
New
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
£9.10
|
Bestseller
StarTech.com 10ft (3m) UK Computer Pow...
£6.47
|
HP 8121-0842 power cable Black 1.8 m C...
£10.33
|
Recommended
2-Power PWR0001B power cable Black
£6.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88516
|
PXT101UK
|
SVUSBPOWERUK
|
PXT101UK3M
|
8121-0842
|
PWR0001B
|
| Manufacturer |
C2G
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
HP
|
2-Power
|




























































