Be the first to review this product
Canon 7171C001/PG-595 Ink cartridge black, 180 pages ISO/IEC 19752 6.7ml for Canon Pixma TS 4150
In stock
SKU
7171C001
Canon PG-595, Black, 1 pc(s), 180 pages, Single pack
| SKU | 7171C001 |
|---|---|
| EAN | 4549292249309 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon PG-595. Supply type: Single pack, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s), Black ink page yield: 180 pages
Compatible Printers: Canon Pixma TS 4140 i, Canon Pixma TS 6540 i, Canon Pixma TS 4150 i, Canon Pixma TS 6500 Series, Canon Pixma TS 6550 i, Canon Pixma TS 4100 Series, Canon Pixma TS 4151 i, Canon Pixma TS 7550 i
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 180 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | PIXMA TS7550i, PIXMA TS6550i, PIXMA TS4150i |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 48 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 48 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Canon 7171C001/PG-595 Ink cartridge bl...
£14.68
|
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
£15.30
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
£17.72
|
New
Canon 7739A001/KC-36IP inking-kit + In...
£18.66
|
Bestseller
Canon 2970B001/PG-510 Printhead cartri...
£13.35
|
Recommended
Canon 2932B001/PGI-520PGBK Ink cartrid...
£11.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7171C001
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
7739A001
|
2970B001
|
2932B001
|
| Manufacturer |
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Photo black
|
Photo black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|

















































































































