Capture CA-880199-025D printer label White
In stock
SKU
CA-880199-025D
Label 51 x 25mm, Core 25mm, Direct Thermal, Coated, Permanent, No perforation, 2580 labels per roll, 12 rolls per box. Equal to p/n: 880199-025D
| SKU | CA-880199-025D |
|---|---|
| EAN | 5715063119723 |
| Format | Roll |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | No |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.1 cm |
| Label height | 2.5 cm |
| Weight | 5.4 kg |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 5.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 235 mm |