Capture SHIPLABEL105X251-C76 printer label White
In stock
SKU
SHIPLABEL105X251-C76
Ship-label 105 x 251mm, Core 76mm. Direct Thermal, 700 labels per roll. 4 rolls per box. Ideal for Postnord, DB Schenker, UPS, DHL or DSV packages
| SKU | SHIPLABEL105X251-C76 |
|---|---|
| EAN | 5715063276877 |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 25.1 cm |
| Weight | 11 kg |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package width | 215 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 415 mm |
| Package weight | 11.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 215 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 415 mm |