Capture SHIPLABEL105X220-C25 printer label White
In stock
SKU
SHIPLABEL105X220-C25
Ship-label 105 x 220mm, Core 25mm. Direct Thermal, 300 labels per roll, 9 rolls per box. Ideal for DHL, DB Schenker, UPS, DSV & Postnord
| SKU | SHIPLABEL105X220-C25 |
|---|---|
| EAN | 5715063276730 |
|---|---|
| Format | Roll |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 22 cm |
| Weight | 9.3 kg |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 360 mm |
| Package weight | 9.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 360 mm |