Capture CA-880332-019 printer label White
In stock
SKU
CA-880332-019
Capture Label 38 x 19mm, Core 76mm, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, No perforation, 6742 labels per roll, 10 rolls per box
| SKU | CA-880332-019 |
|---|---|
| EAN | 5715063395806 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.8 cm |
| Label height | 1.9 cm |
| Weight | 9.8 kg |
| Maximum roll diameter | 20 cm |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 10 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 200 mm |