Capture CA-880344-025 printer label White
In stock
SKU
CA-880344-025
Capture Label 76 x 25mm, Core 76mm, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, No perforation, 5180 labels per roll, 6 rolls per box
| SKU | CA-880344-025 |
|---|---|
| EAN | 5715063395868 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 2.5 cm |
| Weight | 12.2 kg |
| Maximum roll diameter | 20 cm |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 12.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 200 mm |