Capture SHIPLABEL102X192-FF printer label White
In stock
SKU
SHIPLABEL102X192-FF
Ship-label 102 x 192mm, Fanfold. Direct Thermal, 2000 labels per box. Ideal for PostNord, DB Schenker and UPS packages
| SKU | SHIPLABEL102X192-FF |
|---|---|
| EAN | 5715063276815 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Format | Fanfold |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 19.2 cm |
| Weight | 5.6 kg |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 6 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 200 mm |