140B11GAPX9B
Galaxy Tab A9+/A11+ Apex Enclosure Brandable Floor Stand Black
  • Simple installation (one solid metal structure)
  • Screen can be set in landscape or portrait mode
  • Full tilt screen
  • Wire management through stand
  • Graphic panel included (no printing services provided)
  • Optional lighting kit
  • Bigger base add-on for larger screens
  • Slot for easy panel removal/replacement
More Information
SKU 140B11GAPX9B
EAN 0810157340375
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Features
Lock typeKey
CompatibilityGalaxy Tab A9+| 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B Galaxy Tab A11+ | 11"| 2025 | SM-X230, SM-X235, SM-X236B
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialSteel
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina
Brand compatibilitySamsung
Tilt adjustmentYes
Packaging content
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialSteel
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9+/A11+ Apex Enclosure Brandable Floor Stand Black
Hot Product
Compulocks Galaxy Tab A9+/A11+ Apex En...
Gamber-Johnson 7160-0818-04 tablet security enclosure 25.4 cm (10") Black Gamber-Johnson 7160-0818-04 tablet sec...
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen PowerMove Black
Bestseller
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Po...
Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Swell Enclosure Brandable Floor Stand - Black Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Sw...