Be the first to review this product
CoreParts ML12730 projector lamp 195 W
In stock
SKU
ML12730
Projector Lamp for Optoma 7000 hours, 195 Watts fit for Optoma Projector X355, DW441, H115, S341, TW342 ect.
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Optoma |
|---|---|
| SKU | ML12730 |
| EAN | 5711783839422 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 195 W |
| Service life of lamp | 7000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Bulb power | 195 W |
| Service life of lamp | 7000 h |
| Compatibility | X355, DW441, H115, S341, TW342 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 300 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 400 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Optoma |
| Compatibility | X355, DW441, H115, S341, TW342 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 400 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts ML12730 projector lamp 195 W
£108.10
|
New
Vivitek 5811117901-SVV projector lamp...
£103.83
|
Vivitek 5811118004-SVV projector lamp...
£142.73
|
Recommended
BenQ 5J.J5105.001 projector lamp 220 W
£103.83
|
Popular
InFocus Replacement Lamp for, IN134UST...
£142.73
|
Bestseller
Acer MC.JH111.001 projector lamp 190 W...
£114.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12730
|
5811117901-SVV
|
5811118004-SVV
|
5J.J5105.001
|
SP-LAMP-084
|
MC.JH111.001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Vivitek
|
Vivitek
|
Benq
|
Infocus
|
Acer
|
| Brand compatibility |
Optoma
|
Vivitek
|
Vivitek
|
N/A
|
Infocus
|
Acer
|


























































































































