CoreParts MS1T1E2.5USB external hard drive 1 TB 5400 RPM 2.5" Black
In stock
SKU
MS1T1E2.5USB
1TB 8MB USB2.0 2,5" 5400rpm MS1T1E2.5USB, 1000 GB, 2.5", 2.0, 5400 RPM, Black
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
| HDD capacity | 1000 GB |
|---|---|
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 2.5 " |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| SKU | MS1T1E2.5USB |
| EAN | 5711045927850 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Hard drive | |
| HDD size | 2.5" |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 8 MB |
| Ports & interfaces | |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Fingerprint reader | No |
| Security | |
| Fingerprint reader | No |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Bus powered | USB |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 280 g |
| Width | 160 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 110 mm |
| Package depth | 28 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 300 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 28 mm |
| Cables included | USB |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 110 mm |