Be the first to review this product
CoreParts MSP7949N printer drum Compatible 1 pc(s)
In stock
SKU
MSP7949N
Drum Unit 150K Pages Xerox Workcentre 7525, 7530, 7535, 7545, 7556, 7830, 7835, 7845, 7855,
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | Xerox |
|---|---|
| Multipack | No |
| Type | Compatible |
| SKU | MSP7949N |
| EAN | 5704174164760 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Workcentre 7525, 7530, 7535, 7545, 7556, 7830, 7835, 7845, 7855 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 106 mm |
| Depth | 496 mm |
| Height | 123 mm |
| Weight | 940 g |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSP7949N printer drum Compat...
£90.72
|
KYOCERA DK-590 Original 1 pc(s)
£98.56
|
Popular
Brother DR-3300 Drum kit, 30K pages fo...
£114.24
|
Recommended
Kyocera 302KV93014/DK-590 Drum kit, 20...
£88.48
|
Bestseller
Brother DR-3400 Drum kit, 50K pages fo...
£121.39
|
Hot Product
Brother DR-421CLP Drum kit Bk,C,M,Y Pr...
£117.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP7949N
|
302KV93010
|
DR3300
|
302KV93018
|
DR3400
|
DR421CL
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
KYOCERA
|
Brother
|
KYOCERA
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
Kyocera
|
N/A
|
Kyocera
|
Brother
|
Brother
|
| Multipack |
N/A
|
N
|
N/A
|
N
|
N
|
N
|
















