Be the first to review this product
CoreParts TABX-BAT-LVA107SL tablet spare part/accessory Battery
In stock
SKU
TABX-BAT-LVA107SL
Battery for Lenovo Mobile 26.60Wh Li-ion 3.8V 7000mAh, for A10-70, A10-70F, A10-70L, A10-70LC, Tab 2 A10-30, Tab 2 A10-30F, Tab 2 A10-30L, Tab 2 A10-70, Tab 2 A10-70F, Tab 2 A10-70L, Tab 4 10 LTE TB-X304L, TAB 4 10 plus, Tab 4 10 Table, TB2-X30, TB2-X30F, TB2-X30M, TB-X103F, TB-X304L, TB-X704N
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | TABX-BAT-LVA107SL |
| EAN | 5706998702111 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 3.8 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 104 mm |
| Weight | 110 g |
| Height | 167.6 mm |
| Depth | 2.9 mm |
| Package width | 163 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 250 g |
| Package type | Box |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts TABX-BAT-LVA107SL tablet spa...
£33.06
|
Bestseller
Zebra ET51/ET56 10in. BATTERY DOOR tab...
£29.82
|
Popular
CoreParts MBXAP-BA0011 tablet spare pa...
£35.34
|
Recommended
CoreParts MSPP2698 tablet spare part/a...
£36.48
|
Hot Product
CoreParts MBXTAB-BA100 tablet spare pa...
£30.78
|
CoreParts MBXTAB-BA073 tablet spare pa...
£49.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TABX-BAT-LVA107SL
|
KT-ET5X-10BTDR2-01
|
MBXAP-BA0011
|
MSPP2698
|
MBXTAB-BA100
|
MBXTAB-BA073
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Zebra
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
Battery
|
Back cover
|
Battery
|
Battery
|
N/A
|
Battery
|









