Be the first to review this product
Crosscall 1303369999804 mobile phone screen/back protector Clear screen protector 1 pc(s)
In stock
SKU
1303369999804
Crosscall 1303369999804, Crosscall, STELLAR-M6/M6e, Impact resistant, Scratch resistant, UV resistant, Transparent, 1 pc(s)
| SKU | 1303369999804 |
|---|---|
| EAN | 3700764737804 |
| Manufacturer | CROSSCALL |
| Availability | In Stock |
Crosscall 1303369999804. Brand compatibility: Crosscall, Compatibility: STELLAR-M6/M6e, Protection features: Impact resistant, Scratch resistant, UV resistant. Material: Tempered glass, Product colour: Transparent. Quantity per pack: 1 pc(s)
| Technical details | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Light transmission | 98% |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Brand compatibility | Crosscall |
| Compatibility | STELLAR-M6/M6e |
| Material | Tempered glass |
| Product colour | Transparent |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Features | |
| Protector type | Clear screen protector |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Hardness | 9H |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant, UV resistant |
| Easy to apply | Yes |
| Light transmission | 98% |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Brand compatibility | Crosscall |
| Compatibility | STELLAR-M6/M6e |
| Material | Tempered glass |
| Product colour | Transparent |
| Performance | |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Material | Tempered glass |
| Product colour | Transparent |
| Oleophobic coating | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Thickness | 0.33 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Thickness | 0.33 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Crosscall 1303369999804 mobile phone s...
£12.47
|
Popular
Belkin F8W882EC mobile phone screen/ba...
£13.73
|
New
KAPSOLO Tempered GLASS samsung galaxy...
£13.00
|
KAPSOLO Tempered GLASS Samsung Galaxy...
£13.00
|
KAPSOLO Tempered GLASS Samsung Galaxy...
£14.80
|
Bestseller
KAPSOLO Tempered GLASS iPhone 12 Pro M...
£13.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1303369999804
|
F8W882EC
|
KAP30273
|
KAP30279
|
KAP30278
|
KAP30208
|
| Manufacturer |
CROSSCALL
|
Belkin
|
KAPSOLO
|
KAPSOLO
|
KAPSOLO
|
KAPSOLO
|
| Brand compatibility |
Crosscall
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Apple (brand)
|






























