Be the first to review this product
Dymo 2166659 DirectLabel-etikettes white 102mm x 210mm 1 x 140 pcs for Labelwriter 4 XL/ 5 XL
In stock
SKU
2166659
DYMO Authentic LabelWriter DHL Shipping Labels | 102 mm x 210 mm | Self Adhesive | Roll of 140 Easy-Peel Labels | for LabelWriter 5XL/4XL Label Makers | Made in Europe
- Authentic DYMO labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages or for visitor management
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible only with DYMO LabelWriter 5XL and 4XL label makers; Made in Belgium
| Colour | white |
|---|---|
| SKU | 2166659 |
| EAN | 3026981666599 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | In Stock |
Authentic DYMO LabelWriter Labels are an efficient and cost-effective solution to all of your mailing, shipping and organisational needs. Using direct thermal printing technology that prints without ink or toner, you enjoy more labelling and less ink mess. LW labels come in rolls packed with pre-sized labels, making it easy to print one label or hundreds without the hassle of sheets, waste or label jams. LabelWriter labels are designed for DYMO 450 Series, 4XL and LabelWriter Wireless label makers.
Compatible Printers: Dymo Labelwriter 4 XL, Dymo Labelwriter 5 XL
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 21 cm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Colour | |
| Product colour | White |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Dymo 2166659 DirectLabel-etikettes whi...
£18.19
|
New
Avery White Heavy Duty Laser Labels
£16.86
|
Hot Product
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
£17.00
|
Avery L4784-20 printer label White Sel...
£24.24
|
Popular
Avery White Heavy Duty Laser Labels
£17.74
|
Bestseller
Dymo 11354/S0722540 DirectLabel-etiket...
£17.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2166659
|
L7060-20
|
S0722440
|
L4784-20
|
L4778-20
|
S0722540
|
| Manufacturer |
DYMO
|
Avery
|
DYMO
|
Avery
|
Avery
|
DYMO
|















































