Be the first to review this product
Fairphone F6EARP-1ZW-WW1 mobile phone spare part Ear speaker Black
In stock
SKU
F6EARP-1ZW-WW1
The Fairphone (Gen. 6) Earpiece
| SKU | F6EARP-1ZW-WW1 |
|---|---|
| EAN | 8718819370130 |
| Manufacturer | Fairphone |
| Availability | In Stock |
Don’t miss a thing
With a brand new earpiece, you can make sure all your calls and voice messages come through perfectly, with nothing muffled and nothing garbled. Slotting in a new earpiece is easy to do yourself. All you have to do is pop the lower back cover open and get under the the top unit. Thanks to your Fairphone’s modular design, the whole process won’t take more than a few minutes.
With a brand new earpiece, you can make sure all your calls and voice messages come through perfectly, with nothing muffled and nothing garbled. Slotting in a new earpiece is easy to do yourself. All you have to do is pop the lower back cover open and get under the the top unit. Thanks to your Fairphone’s modular design, the whole process won’t take more than a few minutes.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear speaker |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Compatibility | Fairphone 6 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.9 mm |
| Height | 2.9 mm |
| Depth | 15.7 mm |
| Weight | 1.02 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Compatibility | Fairphone 6 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Fairphone F6EARP-1ZW-WW1 mobile phone...
£12.46
|
Bestseller
Samsung GH98-40270B mobile phone spare...
£14.51
|
2-Power MBI0169AW mobile phone spare p...
£17.83
|
2-Power MBI0173AW mobile phone spare p...
£17.83
|
2-Power MBI0168AW mobile phone spare p...
£17.83
|
Hot Product
CoreParts MBMOBILE1041 mobile phone sp...
£18.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
F6EARP-1ZW-WW1
|
GH98-40270B
|
MBI0169AW
|
MBI0173AW
|
MBI0168AW
|
MBMOBILE1041
|
| Manufacturer |
Fairphone
|
Samsung
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
CoreParts
|
| Brand compatibility |
Fairphone
|
Samsung
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product type |
Ear speaker
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Battery
|

























































































