Be the first to review this product
HP STORE 3PL
In stock
SKU
BS7S5AA#ABB
HP STORE 3PL, Jet black, China, Thailand, Mexico, Home, Windows 10, Windows 11, MacOS, ChromeOS
| SKU | BS7S5AA#ABB |
|---|---|
| EAN | 0199251520709 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP STORE 3PL. Colour name: Jet black, Country of origin: China, Thailand, Mexico, HP segment: Home. Windows operating systems supported: Windows 10, Windows 11, Mac operating systems supported: MacOS, Other operating systems supported: ChromeOS. Width: 121 mm, Depth: 121 mm, Height: 51 mm. Package width: 396 mm, Package depth: 95 mm, Package height: 171 mm. Compatible operating systems: Windows 11; Windows 10; macOS; Linux; ThinPro; ChromeOS
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | China, Thailand, Mexico |
| Cable lock slot | Yes |
| HP segment | Home |
| Colour name | Jet black |
| Technical details | |
| Cable lock slot | Yes |
| UNSPSC-code | 43211602 |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 997.5 x 149.9 mm (47.2 x 39.3 x 5.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 150 mm |
| Box contents | HP USB-C 100W G6 Dock; 120 W power adapter; Product notice; Warranty card |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating altitude | -15 - 3048 m |
| Non-operating altitude | -15 - 12192 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 680 g |
| Width | 121 mm |
| Depth | 121 mm |
| Height | 51 mm |
| Package weight | 1.19 kg |
| Package width | 396 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 171 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Country of origin | China, Thailand, Mexico |
| Cable lock slot | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.19 kg |
| Package width | 396 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 171 mm |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Linux; ThinPro; ChromeOS |
| UNSPSC-code | 43211602 |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 997.5 x 149.9 mm (47.2 x 39.3 x 5.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 150 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP STORE 3PL
£205.20
|
Popular
Lenovo 40A90090EU laptop dock/port rep...
£243.96
|
New
Lenovo 40A90090DK laptop dock/port rep...
£250.80
|
Bestseller
DELL D6000 Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Ge...
£281.58
|
Recommended
StarTech.com Thunderbolt 3 PCIe Expans...
£237.10
|
Lenovo 03X7194 laptop dock/port replic...
£247.38
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BS7S5AA#ABB
|
40A90090EU
|
40A90090DK
|
DELL-D6000
|
TB31PCIEX16
|
03X7194
|
| Manufacturer |
HP
|
Lenovo
|
Lenovo
|
DELL
|
StarTech.com
|
Lenovo
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|


































































