Be the first to review this product
HPE ML Gen10 Tower to Rack Conversion Kit with Sliding Rail Rack Shelf and Cable Management Arm
In stock
SKU
874578-B21
ML Gen10 Tower to Rack Conversion Kit with Sliding Rail Rack Shelf and Cable Management Arm
- Minimum dimensions ( H x W x D): 26.39 x 89 x 39.4 cm
- Weight: 13.27 kg
| SKU | 874578-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017211527 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | HPE ProLiant servers |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 263.9 mm |
| Weight | 13.3 kg |
| Height | 394 mm |
| Depth | 890 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | HPE ProLiant servers |
| Weight (imperial) | 13.3 kg (29.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 13.3 kg (29.3 lbs) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ML Gen10 Tower to Rack Conversion...
£164.01
|
Recommended
APC Fixed Shelf - 250lbs/114kg, Black
£132.78
|
Hot Product
Eaton 9RK rack accessory
£219.84
|
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
£150.67
|
Popular
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
£150.79
|
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-E Cam...
£209.19
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
874578-B21
|
AR8122BLK
|
9RK
|
UNISLDSHF192
|
UNISLDSHF19M
|
R1C72A
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
Eaton
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
HPE
|
| Type |
Rack rail kit
|
Adjustable shelf
|
N/A
|
Adjustable shelf
|
Adjustable shelf
|
N/A
|













