Be the first to review this product
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Supply
In stock
SKU
JC680A
58x0AF 650W AC Power Supply
| SKU | JC680A |
|---|---|
| EAN | 0887111209689 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
Provides redundant and supports load sharing power if added as the second power supply.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Product colour | Silver |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 650 W |
| Performance | |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Su...
£319.00
|
HPE Aruba Networking X372 54VDC 680W 1...
£301.80
|
Axis 01726-001 network switch componen...
£268.40
|
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£264.00
|
NETGEAR APS350W network switch compone...
£295.04
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JC680A
|
JL086A
|
01726-001
|
JL085A#ABB
|
APS350W-100NES
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Axis
|
HPE
|
Netgear
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|




