Be the first to review this product
Axis 01726-001 network switch component Power supply
In stock
SKU
01726-001
Power Supply DIN PS56 240 W
| SKU | 01726-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021066991 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | In Stock |
Industrial power supply with compact design, 100-240 V AC input voltage and delivers 240W.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Product colour | Black, Orange, Silver |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Black, Orange, Silver |
| Technical details | |
| Height | 130 mm |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 45 - 65 Hz |
| Total power | 240 W |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -13 - 158 °F |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.05 kg |
| Height | 130 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 125 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Axis 01726-001 network switch componen...
£284.90
|
Recommended
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Su...
£320.10
|
Bestseller
HPE Aruba Networking X372 54VDC 680W 1...
£301.80
|
Hot Product
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£224.05
|
New
HPE Networking X361 150W 100-240VAC to...
£308.00
|
Popular
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£264.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
01726-001
|
JC680A
|
JL086A
|
JL085A
|
JD362B
|
JL085A#ABB
|
| Manufacturer |
Axis
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|







