SKU KAP10145
EAN 5714681001458
Manufacturer KAPSOLO
Availability In Stock
Privacy Filter, Be Visual Hacked No More - Protects your sensitive and private data
Technical details
Light transmission68%
Display filter featuresPrivacy
Maximum screen size29.5 cm (11.6")
Aspect ratio16:9
Suitable forNotebook
Harmonized System (HS) code85299097
Design
Suitable forNotebook
Features
Touchscreen compatibleYes
Country of originGermany
Light transmission68%
Display filter featuresPrivacy
Aspect ratio16:9
Compatibilitystandard 11,6
Limits viewing angle30°
Reduces blue light up to42.5%
Hardness3H
Ergonomics
Compatibilitystandard 11,6
Weight & dimensions
Depth0.39 mm
Width257 mm
Weight17 g
Height145 mm
Package height7 mm
Package depth360 mm
Package width265 mm
Package weight197 g
Packaging data
Package height7 mm
Package depth360 mm
Package width265 mm
Package weight197 g
Display
Logistics data
Master (outer) case width285 mm
Master (outer) case length370 mm
Master (outer) case height105 mm
Master (outer) case gross weight2.25 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
Master (outer) case GTIN (EAN/UPC)5714681012928
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product KAPSOLO 2-Way Plug In Privacy 29,5cm (11,6") Wide 16:9
New
KAPSOLO 2-Way Plug In Privacy 29,5cm (...
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8...
DICOTA D30113 display privacy filter DICOTA D30113 display privacy filter
Targus ASF14W9EU display privacy filter 35.6 cm (14") Targus ASF14W9EU display privacy filte...
Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6") Monitor/Laptop Frameless display privacy filter
Bestseller
Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6&quo...
Fellowes PrivaScreen 33.8 cm (13.3") Laptop Frameless display privacy filter