OSFNB2WPI15.6WL-AB
Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In 15.6in (16:9)
  • Prevents eye strain, and resulting headaches, fatigue and dry eyes
  • Blue light makes your body forget when it’s bedtime. Our anti-blue filter protects your sleep
  • Advanced microlouver technology blocks unwanted side views
  • Crisp, clean image clarity when directly in front of the screen
  • Available for most devices, brands and screen sizes
More Information
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 15.6 "
Type Frameless display privacy filter
SKU OSFNB2WPI15.6WL-AB
EAN 5059902008237
Technical details
Filter colourTransparent
Easy to cleanYes
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-blue, Anti-glare, Privacy
Maximum screen size39.6 cm (15.6")
Aspect ratio16:9
Suitable forMonitor/Laptop
MaterialPlastic
Design
Filter colourTransparent
Suitable forMonitor/Laptop
Features
Installation typeCorner tab
Easy to cleanYes
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Blue light filterYes
Ergonomics
Compare Products
Product Origin Storage Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In 15.6in (16:9)
Hot Product
Origin Storage Anti-Blue Security Filt...
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8...
Targus ASF14W9EU display privacy filter 35.6 cm (14") Targus ASF14W9EU display privacy filte...
Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6") Monitor/Laptop Frameless display privacy filter Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6&quo...
Fellowes PrivaScreen 33.8 cm (13.3") Laptop Frameless display privacy filter Fellowes PrivaScreen 33.8 cm (13.3&quo...
Fellowes PrivaScreen 35.6 cm (14") Laptop Frameless display privacy filter
Bestseller
Fellowes PrivaScreen 35.6 cm (14"...