Be the first to review this product
Lanview LVN126097 wall plate/switch cover White
In stock
SKU
LVN126097
Wall plate for 2 x keystone. Fits 50x75 mm LK FUGA outlet
- Also included: 2 Keystone frames
- 1 blind fitting
- Fits 50x75 mm LK FUGA outlet
- White
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | LVN126097 |
| EAN | 5704174318712 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Installed in LK Fuga wall outlet/mount-box. For RJ45 Keystone. Complete with protected text window for ID label.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Compatibility | RJ45 Keystone jack |
| Sockets quantity | 2 |
| Product design | Screwless |
| Number of modules | 2 |
| Type | Keystone adapter plate |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 24.3 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 31.8 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lanview LVN126097 wall plate/switch co...
£13.99
|
Popular
Lindy Wall box DE White
£16.34
|
Bestseller
Vivolink 1845601 wall plate/switch cover
£16.64
|
Lanview LVN126160 wall plate/switch co...
£13.57
|
Lanview LVN127866 wall plate/switch co...
£13.49
|
Hot Product
Lanview LVN126188 wall plate/switch co...
£14.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LVN126097
|
60545
|
1845601
|
LVN126160
|
LVN127866
|
LVN126188
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Lindy
|
VivoLink
|
Lanview
|
Lanview
|
Lanview
|
| Product colour |
White
|
White
|
N/A
|
White
|
White
|
White
|








