Be the first to review this product
Lanview LVN126188 wall plate/switch cover White
In stock
SKU
LVN126188
Wall plate, angled, Double outlet EURO white
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | LVN126188 |
| EAN | 5704174318767 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This Wall Plate presents the RJ45 Keystone Flip jack in an angled orientation to reduce the depth of the back box. comes with protected text window for ID label and Zink alloy fittings.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Compatibility | RJ45 Keystone jack |
| Sockets quantity | 2 |
| Product design | Screwless |
| Type | Keystone adapter plate |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 74 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 89 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lanview LVN126188 wall plate/switch co...
£14.81
|
Popular
Lindy Wall box DE White
£16.31
|
Recommended
Lanview LVN126160 wall plate/switch co...
£13.57
|
Lanview LVN127866 wall plate/switch co...
£13.48
|
Lanview LVN126105 wall plate/switch co...
£13.66
|
Lanview LVN127871 wall plate/switch co...
£13.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LVN126188
|
60545
|
LVN126160
|
LVN127866
|
LVN126105
|
LVN127871
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Lindy
|
Lanview
|
Lanview
|
Lanview
|
Lanview
|
| Product colour |
White
|
White
|
White
|
White
|
White
|
White
|







