Lenovo 40AN0135EU laptop dock/port replicator Wired Thunderbolt 3 Black, Red
In stock
SKU
40AN0135EU
ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen 2, EU
- Expand compatibility on USB-C and Thunderbolt systems
- Dual UHD Displays provide the best video expereince
- Enhanced performance with professional video solutionk and exclusive network manageability
| Product colour | Black,Red |
|---|---|
| SKU | 40AN0135EU |
| EAN | 0192158239569 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 5 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Host interface | Thunderbolt 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Connectivity technology | Wired |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Card reader integrated | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Cable lock slot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| LED indicators | Power |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Technical details | |
| Cable lock slot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Power | |
| Power source type | DC |
| Power supply | 135 W |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7 |
| Indication | |
| LED indicators | Power |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 525 g |
| Width | 220 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 30 mm |
| Package weight | 1.4 kg |
| Package width | 270 mm |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 75 mm |
| Design | |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.4 kg |
| Package width | 270 mm |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 75 mm |