Be the first to review this product
ROLINE 14.01.3485 HDMI cable 20 m HDMI Type A (Standard) Black
In stock
SKU
14.01.3485
HDMI AOC, UHD 7680x4320 60Hz, 20m, 524.8g
| Connector 2 gender | Male connector |
|---|---|
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| SKU | 14.01.3485 |
| EAN | 7630049623538 |
| Manufacturer | Roline |
| Availability | In Stock |
With our UHD (7680x4320 @60Hz) capable HDMI fiber cable you have the possibility to establish a connection of up to 20m between your devices. The active cable (AOC) does not require a separate power supply and is particularly well suited for routing in a cable duct.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Product colour | Black |
| Cable length | 20 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Supported graphics resolutions | 7680 x 4320 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Unidirectional | Yes |
| Cable type | Round cable |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 580 g |
| Weight | 524.8 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 80 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
ROLINE 14.01.3485 HDMI cable 20 m HDMI...
£58.80
|
Lindy 4.5m CROMO Slim Active High Spee...
£59.63
|
Popular
Lindy 3m CROMO Slim Active High Speed...
£58.28
|
Hot Product
Lindy 3m CROMO Slim High Speed HDMI Ca...
£59.48
|
Recommended
Lindy 4.5m CROMO Slim High Speed HDMI...
£66.28
|
Bestseller
StarTech.com 66ft (20m) Active HDMI Ca...
£72.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14.01.3485
|
41679
|
41678
|
41675
|
41676
|
HDMM20MA
|
| Manufacturer |
Roline
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|
StarTech.com
|
| Connector 1 |
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
| Connector 2 |
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type D (Micro)
|
HDMI Type D (Micro)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
HDMI Type A (Standard)
|
| Connector 1 gender |
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
| Connector 2 gender |
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|






















