Be the first to review this product
Samsung VG-TM1240BH remote control IR Wireless TV Press buttons
In stock
SKU
VG-TM1240BH/EN
Hotel TV Remote Control VG-TM1240BH
| SKU | VG-TM1240BH/EN |
|---|---|
| EAN | 8806094777895 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | TV |
| Product colour | Black |
| Backlight buttons | No |
| Input type | Press buttons |
| Housing material | Plastic |
| Performance | |
| Number of devices supported | 1 |
| Battery | |
| Rechargeable | No |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 56 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 120 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Samsung |
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | TV |
| Product colour | Black |
| Number of devices supported | 1 |
| Buttons | |
| Backlight buttons | No |
| Input type | Press buttons |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Samsung VG-TM1240BH remote control IR...
£19.55
|
Bestseller
Samsung AA59-00818A remote control IR...
£24.15
|
Hot Product
Samsung AA59-00741A remote control TV...
£16.91
|
Popular
Epson 1613717 remote control Projector...
£17.25
|
Vivolink VL120011-REM remote control I...
£28.07
|
New
Samsung AA81-00243B remote control TV...
£28.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VG-TM1240BH/EN
|
AA59-00818A
|
AA59-00741A
|
1613717
|
VL120011-REM
|
AA81-00243B
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Epson
|
VivoLink
|
Samsung
|









