Be the first to review this product
STABILO Write-4-all permanent marker Black 1 pc(s)
In stock
SKU
156/46
Write-4-all Marker Pen, 10 pcs, Black
| SKU | 156/46 |
|---|---|
| EAN | 4006381137126 |
| Manufacturer | Stabilo |
| Availability | In Stock |
The Marker That Writes On Virtually Any Surface
A box of 10 Write-4-all fine nib markers in Black
- A marker that writes on virtually any surface including Wood, Metal, Glass, Ceramics, Plastic, CDs and DVDs
- Waterproof, Heatproof and Lightfast Ink Formula
- Acid Free and safe on even the most delicate surfaces
- Fine Nib
- 0.7mm Line Width
- Pack contains 10 Black
A box of 10 Write-4-all fine nib markers in Black
- A marker that writes on virtually any surface including Wood, Metal, Glass, Ceramics, Plastic, CDs and DVDs
- Waterproof, Heatproof and Lightfast Ink Formula
- Acid Free and safe on even the most delicate surfaces
- Fine Nib
- 0.7mm Line Width
- Pack contains 10 Black
| Features | |
|---|---|
| Suitable for materials | Ceramic, Foil, Glass, Metal, Plastic |
| Stroke width (max) | 0.7 mm |
| Country of origin | Germany |
| Clip | Yes |
| Point type | Fine |
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Point type | Fine |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 15 mm |
| Package depth | 146 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 9 g |
| Colour | |
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
| Package width | 15 mm |
| Package depth | 146 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 9 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 96082000 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
New
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
Recommended
Sharpie W10 permanent marker
£6.20
|
Bestseller
Sharpie M15 permanent marker
£7.75
|
Popular
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
Sharpie 2065404 permanent marker Multi...
£9.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
156/46
|
146/46
|
S0192654
|
S0192584
|
166/46
|
2065404
|
| Manufacturer |
Stabilo
|
Stabilo
|
Sharpie
|
Sharpie
|
Stabilo
|
Sharpie
|
| Writing colours |
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Multicolour
|







