Be the first to review this product
STABILO Write-4-all permanent marker Black 1 pc(s)
In stock
SKU
166/46
Write-4-all, 0.7mm
| SKU | 166/46 |
|---|---|
| EAN | 4006381225229 |
| Manufacturer | Stabilo |
| Availability | In Stock |
- The Marker for anyone who labels CDs and DVDs at work or at home.
- Tradespeople such as joiners, bricklayers or gardeners, who have to write under extreme conditions and on unusual surfaces.
- Ability to write tested on over 1,000 surfaces – e.g. glass, plastic, photos, ceramic, foil or metal.
- Tradespeople such as joiners, bricklayers or gardeners, who have to write under extreme conditions and on unusual surfaces.
- Ability to write tested on over 1,000 surfaces – e.g. glass, plastic, photos, ceramic, foil or metal.
| Features | |
|---|---|
| Suitable for materials | Ceramic, Foil, Glass, Metal, Plastic |
| Stroke width (max) | 0.4 mm |
| Country of origin | Germany |
| Ink type | Alcohol-based ink |
| Clip | Yes |
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 9 g |
| Colour | |
|---|---|
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 9 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 96082000 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
New
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
Hot Product
STABILO Write-4-all permanent marker B...
£7.66
|
Recommended
Sharpie W10 permanent marker
£6.20
|
Bestseller
Sharpie M15 permanent marker
£7.75
|
Sharpie 2065404 permanent marker Multi...
£9.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
166/46
|
146/46
|
156/46
|
S0192654
|
S0192584
|
2065404
|
| Manufacturer |
Stabilo
|
Stabilo
|
Stabilo
|
Sharpie
|
Sharpie
|
Sharpie
|
| Writing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
Multicolour
|







