Xerox 006R03840 Toner cartridge black, 2.7K pages (replaces HP 80A/CF280A) for HP Pro 400
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 80A (CF280A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 2700.00
Colour black
SKU 006R03840
EAN 0095205594256
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield2700 pages
CompatibilityLaserJet Pro 400 MFP M401/M425
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF280A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth320 mm
Package weight1.09 kg
Package width190 mm
Package height105 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth320 mm
Package weight1.09 kg
Package width190 mm
Package height105 mm
Package dimensions (W x D x H)99.1 x 320 x 185.4 mm (3.9 x 12.6 x 7.3")
Package weight (imperial)0.998 kg (2.2 lbs)
Technical details
TypeCompatible
OEM codeCF280A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features