Be the first to review this product
Zebra 02300BK06045 Thermal-transfer ribbon 60mm x 450m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
Out of stock
SKU
02300BK06045
2300 Wax Ribbon Black 60mm x 450m
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300BK06045 |
| EAN | 3700556027922 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
£83.62
|
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 450 m...
£89.58
|
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 45...
£88.30
|
Zebra 3400 High Performance Wax-Resin...
£51.93
|
Zebra 5319 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
£89.10
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
01600BK08345
|
05095BK04045
|
03400BK10245
|
03400BK06045
|
05319BK08345
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|














