Be the first to review this product
BTI Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
In stock
SKU
V13H010L57-BTI
Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | V13H010L57-BTI |
| EAN | 5055146638650 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Battery Technology, Inc. (BTI) is a global supplier of replacement batteries & AC power adapters for notebook computers; batteries for digital cameras, PDA's and other mobile devices and batteries for APC/UPS systems, projector lamps. With production facilities in California and Hong Kong, BTI maintains an unparalleled level of product availability for customers in North America while forecasting and managing the timely delivery of finished goods worldwide.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 450 W |
| Features | |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 450 W |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | V13H010L57 |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Compatible products | V13H010L57 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
BTI Projector lamp Epson Powerlite 450...
£61.40
|
Bestseller
Hitachi DT01481 projector lamp 225 W
£77.53
|
Hot Product
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£68.63
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£56.06
|
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LW41:L...
£68.63
|
Diamond Lamps Lamp for INFOCUS IN5122:...
£68.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V13H010L57-BTI
|
DT01481
|
78-6972-0050-5-DL
|
NP15LP-DL
|
003-120730-01-DL
|
SP-LAMP-064-DL
|
| Manufacturer |
BTI
|
Hitachi
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Hitachi
|
3M
|
NEC
|
Christie
|
Infocus
|
















































































































































