Be the first to review this product
CoreParts MSP7368 printer drum Compatible 1 pc(s)
In stock
SKU
MSP7368
DR512K Black Drum Unit 130K KONICA MINOLTA Bizhub 224e, 284e, 364e, 454e, 554e, C224, 284, 364, 454, 554
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | Konica Minolta |
|---|---|
| Multipack | No |
| Type | Compatible |
| SKU | MSP7368 |
| EAN | 5715063010266 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | Konica Minolta |
| Page yield | 130000 pages |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Bizhub 224e, 284e, 364e, 454e, 554e, C224, 284, 364, 454, 554 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Depth | 570 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 810 g |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 570 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 910 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 570 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 910 g |
| Technical details | |
| Page yield | 130000 pages |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSP7368 printer drum Compati...
£68.32
|
KYOCERA DK-590 Original 1 pc(s)
£98.56
|
Bestseller
Brother DR-2300 Drum kit, 12K pages fo...
£60.67
|
Recommended
Kyocera 302KV93014/DK-590 Drum kit, 20...
£88.48
|
Hot Product
Kyocera 302R793020/DK-5231 Drum kit co...
£94.08
|
Popular
Kyocera 302R793010/DK-5230 Drum kit bl...
£91.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP7368
|
302KV93010
|
DR2300
|
302KV93018
|
302R793020
|
302R793010
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
KYOCERA
|
Brother
|
KYOCERA
|
KYOCERA
|
KYOCERA
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Konica Minolta
|
Kyocera
|
Brother
|
Kyocera
|
Kyocera
|
Kyocera
|
| Multipack |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N/A
|














