GP61CL006241
Greenland Pro MS - iPhone 16 - Clear
More Information
Maximum screen size 6.1 "
Brand compatibility Apple
Material Plastic
Product colour Transparent
SKU GP61CL006241
EAN 5711428062413
Manufacturer Dbramante1928
Availability In Stock
Design
Surface colorationMonochromatic
MaterialPlastic
Technical details
Case typeCover
Wireless chargingYes
Country of originChina
Product colourTransparent
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPhone 16
Maximum screen size15.5 cm (6.1")
Protection featuresDust resistant, Impact resistant
Colour nameClear
Features
Case typeCover
Wireless chargingYes
Country of originChina
CompatibilityiPhone 16
Colour nameClear
Recycled materials used for makingRecycled plastic
Total amount of recycled materials used for making100%
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Other features
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product dbramante1928 Greenland Pro MS - iPhone 16 - Clear dbramante1928 Greenland Pro MS - iPhon...
OtterBox React Series for Apple iPhone SE (2nd gen)/8/7, transparent/black - No retail packaging
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
OtterBox React Series for Apple iPhone SE (2nd gen)/8/7, transparent
Hot Product
Mobilis 057005 mobile phone case 11.9 cm (4.7") Cover Transparent Mobilis 057005 mobile phone case 11.9...
Tech21 EvoLite for Galaxy A02s - Clear
New
Tech21 Evo Lite mobile phone case 16.3 cm (6.4") Cover Transparent Tech21 Evo Lite mobile phone case 16.3...