Be the first to review this product
dbramante1928 Lynge mobile phone case 15.8 cm (6.2") Flip case Black
In stock
SKU
LMSSGTBL6468
Lynge - Galaxy S25 - Black
- Guided by WWF, dbramante1928 is becoming a Climate Positive Company
- Handmade from durable long-lasting full-grain leather
| Maximum screen size | 6.2 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| SKU | LMSSGTBL6468 |
| EAN | 5711428064684 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Lynge is a 2-in-1 flip cover for your changing needs. The flip cover is removable, which means you get two phone covers in one: a flip cover with wallet or an ultra-slim leather cover: Lynge is also handmade from sustainably sourced full-grain leather that develops a beautiful patina over time.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Case type | Flip case |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
dbramante1928 Lynge mobile phone case...
£39.06
|
Popular
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£37.68
|
New
dbramante1928 Lynge - iPhone 13 Max Pr...
£34.21
|
Hot Product
Speck Presidio Perfect Clear + MS Appl...
£43.20
|
Speck Presidio Perfect Clear + MS Appl...
£14.53
|
Recommended
Speck Presidio2 Pro + MS Apple iPhone...
£14.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LMSSGTBL6468
|
LY61GTBL1180
|
LY67GTBL1319
|
150090-5085
|
150119-5085
|
150115-D143
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Speck
|
Speck
|
Speck
|
| Material |
Leather
|
Leather
|
Leather
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Flip case
|
Wallet case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|




























































































































