Be the first to review this product
Dymo 91205/S0721650 DirectLabel-etikettes Polyester blue 12mm x 4m for Dymo LetraTag
In stock
SKU
S0721650
DYMO Branded LetraTag Plastic Labels | 12 mm x 4 m Roll | Black Print on Blue Labels | MultipurposeSelf-Adhesive Labels for LetraTag Label Makers
- BOLD BLACK-ON-BLUE, TEAR-RESISTANT LABELS: for enhanced visual impact and clear, sharp text
- DURABLE & WIPEABLE: Plastic labels are durable and can be wiped clean
- EASY PEEL & APPLY: Labels feature a hassle-free peel design for quick and effortless application
- DESIGNED FOR LETRATAG: Made to work with DYMO LetraTag label makers for the best labelling results
- FSC-CERTIFIED & RECYCLED: LetraTag cassette housing is 80% recycled, and all tapes come in FSC-certified packaging and are BPA-free, complying with legislation
Bring order to your home or workspace with DYMO LetraTag Labels. Created for use with the DYMO LetraTag label makers, the labels are packaged in a convenient easy-to-load cassette, and they feature an easy-peel backing for trouble-free application. With print technology that eliminates the need for traditional ink or toner, DYMO LetraTag Labels let you organise your items with ease.
Compatible Printers: Dymo Letratag XM, Dymo Letratag XR, Dymo Letratag LT 100 Series, Dymo Letratag LT 100 H, Dymo Letratag LT 100 H plus, Dymo Letratag LT 100 T, Dymo Letratag QX 50, Dymo Letratag, Dymo Letratag 200 B, Dymo Letratag 2000
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on blue |
| Brand compatibility | DYMO |
| Package type | Blister |
| Material | Polyester |
| Country of origin | Belgium |
| Compatibility | LetraTag 100T, LetraTag 100H |
| Technical details | |
| Tape length | 4 m |
| Material | Polyester |
| Country of origin | Belgium |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 4 m |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Dymo 91205/S0721650 DirectLabel-etiket...
£5.10
|
Bestseller
Dymo 91202/S0721620 DirectLabel-etiket...
£5.08
|
Hot Product
Dymo 12267/S0721530 DirectLabel-etiket...
£4.99
|
Popular
Dymo 18769/S0718850 DirectLabel-etiket...
£5.31
|
Dymo 91204/S0721640 DirectLabel-etiket...
£5.31
|
Dymo 91203/S0721630 DirectLabel-etiket...
£5.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S0721650
|
S0721620
|
S0721530
|
S0718850
|
S0721640
|
S0721630
|
| Manufacturer |
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on blue
|
Black on yellow
|
Black on transparent
|
Black on white
|
Black on green
|
Black on red
|










































