Be the first to review this product
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridge yellow 32,5ml for Epson GP-C 831
In stock
SKU
C13S020566
GJIC5(Y): Ink cartridge for ColorWorks C831 (Yellow) (MOQ=10)
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Colour | yellow |
| Content (ml) | 32.50 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C13S020566 |
| EAN | 8715946525884 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson GP-C 831, Epson ColorWorks C 831
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13S020566 |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - ColorWorks C831 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridg...
£73.33
|
Ricoh 841635 Ink cartridge black, 834...
£98.56
|
Popular
Canon 6384B010/CLI-42 Ink cartridge mu...
£82.29
|
Brother LC-1280XLVALBPDR Ink cartridge...
£96.66
|
Hot Product
Epson C33S020620/SJIC-26-P-M Ink cartr...
£80.64
|
Bestseller
HP C2P05AE/62XL Printhead cartridge bl...
£60.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13S020566
|
841635
|
6384B010
|
LC1280XLVALBP
|
C33S020620
|
C2P05AE
|
| Manufacturer |
Epson
|
Ricoh
|
Canon
|
Brother
|
Epson
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
Yellow
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Ricoh
|
N/A
|
Brother
|
Epson
|
HP
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|










































