Be the first to review this product
HP 804057-001 computer cooling system Processor Cooler Black, Silver 1 pc(s)
In stock
SKU
804057-001
Cooler, 65W TDP, SFF
| Suitable for | Processor |
|---|---|
| Type | Cooler |
| SKU | 804057-001 |
| EAN | 5711783164623 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Generic heat sink assembly - For 65 Watt processor installation
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Type | Cooler |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Technical details | |
| Type | Cooler |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Weight | 350 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 804057-001 computer cooling system...
£38.82
|
New
HP Z4 PCIe Retainer with Fans Motherbo...
£108.64
|
Recommended
Corsair Air CO-9051002-WW computer coo...
£106.19
|
Hot Product
Corsair iCUE LINK QX120 RGB Computer c...
£112.94
|
ASUS TUF GAMING LC II 360 ARGB Process...
£104.16
|
Bestseller
NZXT Kraken Elite 240 RGB Processor Al...
£155.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
804057-001
|
56Q84AA
|
CO-9051002-WW
|
CO-9051006-WW
|
90RC00M1-M0UAY0
|
RL-KR24E-W2
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Corsair
|
Corsair
|
ASUS
|
NZXT
|
| Type |
cooler
|
N/A
|
fan
|
fan
|
Liquid cooling kit
|
All-in-one liquid cooler
|
| Suitable location |
N/A
|
N/A
|
Computer case
|
Computer case
|
Processor
|
Processor
|

















