Be the first to review this product
Jabra SUPERVISOR cord w_ mute
In stock
SKU
8800-02-01
SUPERVISOR cord w_ mute
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 8800-02-01 |
| EAN | 5706991019483 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | In Stock |
This cord enables two Jabra Quick Disconnect headsets to connect to one bottom cord for supervision purposes. One side of the cord is either stay muted or participate in the conversation using the switch.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 40 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Connector 1 | QD |
| Connector 2 | 2x QD |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 40 g |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 680 mm |
| Master (outer) case length | 456 mm |
| Master (outer) case height | 178 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10 kg |
| Products per master (outer) case | 180 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Jabra SUPERVISOR cord w_ mute
£33.33
|
New
Jabra 10 foam ear cushions GN2000
£34.50
|
Jabra GN1200
£40.25
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£31.97
|
Popular
Jabra Pro900 Headband
£33.93
|
Hot Product
Jabra LINK 230
£48.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8800-02-01
|
14101-04
|
88001-99
|
88001-04
|
14121-27
|
230-09
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Ear pad
|
N/A
|
Cable
|
Headband
|
Cable
|

































