Be the first to review this product
Koorui 24E6CA computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black
In stock
SKU
24E6CA
Koorui 24E6CA, 61 cm (24"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 1 ms, Black
| SKU | 24E6CA |
|---|---|
| EAN | 6977295255788 |
| Manufacturer | KOORUI |
| Availability | In Stock |
Koorui 24E6CA. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9. VESA mounting. Product colour: Black
| Display | |
|---|---|
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Screen shape | Curved |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 1 ms |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Touchscreen | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Panel type | VA |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Display diagonal (metric) | 60 cm |
| Performance | |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Headphone out | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort output | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Power | |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 0.3 W |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| Other features | |
| HDMI | Yes |
| Touchscreen | No |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Koorui 24E6CA computer monitor 61 cm (...
£67.20
|
Recommended
Hannspree HP 248 PJB computer monitor...
£81.35
|
Popular
Philips V Line 221V8/00 computer monit...
£61.92
|
Bestseller
AOC B2 22B2H/EU computer monitor 54.6...
£62.99
|
Philips V Line 222V8LA/00 computer mon...
£69.57
|
Hot Product
Lenovo ThinkVision T22i-30 computer mo...
£100.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
24E6CA
|
HP248PJB
|
221V8/00
|
22B2H/EU
|
222V8LA/00
|
63B0MAT6UK
|
| Manufacturer |
KOORUI
|
Hannspree
|
Philips
|
AOC
|
Philips
|
Lenovo
|
| Display diagonal |
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
≈ 21 inches
|
| Display resolution |
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Touchscreen |
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Built-in camera |
N/A
|
N
|
N/A
|
N
|
N
|
N
|
| Market positioning |
Gaming
|
N/A
|
Home
|
Home
|
N/A
|
N/A
|
| Display technology |
LED
|
LED
|
LED
|
LED
|
LCD
|
LED
|
| Native aspect ratio |
16:9
|
16:9
|
16:9
|
16:9
|
16:9
|
16:9
|
| VESA mounting |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| NVIDIA G-SYNC |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N/A
|
| Built-in USB hub |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
Y
|
| AMD FreeSync |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N/A
|















































































































































