Be the first to review this product
Lanview RAO120BL rack accessory Cable organizer
In stock
SKU
RAO120BL
by Logon CABLE ORGANIZER HOOK SET, ALUMINUM 44x60mm, 5 PCS
| SKU | RAO120BL |
|---|---|
| EAN | 5420016844972 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
19" single hook sets
They are simple organizer solutions as single hooks adaptable to all cabinets with 1U and 2U installation base.
Dimensions: 44x60mm
5 pcs
Color: RAL 9005
They are simple organizer solutions as single hooks adaptable to all cabinets with 1U and 2U installation base.
Dimensions: 44x60mm
5 pcs
Color: RAL 9005
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Preassembled | Yes |
| Type | Cable organizer |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Number of attachment points | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 660 g |
| Width | 44 mm |
| Weight | 650 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 70 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 660 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Cage nuts included | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable organizer |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 44 x 70 x 40 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 44 x 70 x 40 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAO120BL rack accessory Cable...
£20.48
|
Recommended
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£21.62
|
Bestseller
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£28.10
|
Popular
StarTech.com 50 Pkg M5 Mounting Screws...
£25.84
|
Synology RKM114 rack accessory Rack ra...
£31.30
|
Hot Product
StarTech.com Horizontal 2U Server Rack...
£21.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAO120BL
|
SV431RACK
|
CABSHELF
|
CABSCREWM5
|
RKM114
|
CMDUCT2U
|
| Manufacturer |
Lanview
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Synology
|
StarTech.com
|
| Type |
Cable organizer
|
Mounting bracket
|
Shelf
|
N/A
|
Rack rail kit
|
Cable management panel
|















































































