Be the first to review this product
Samsung EP-DG930 USB cable 1.5 m USB 2.0 USB A USB C/Micro-USB B White
In stock
SKU
EP-DG930DWEGWW
USB A/USB-C & Micro USB, 1.5 m, white
| Cable length | 1.5 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C/Micro-USB B |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | EP-DG930DWEGWW |
| EAN | 8806088571447 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C/Micro-USB B |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | White |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight | 28.2 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 28.2 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C/Micro-USB B |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
Samsung EP-DG930 USB cable 1.5 m USB 2...
£28.00
|
ROLINE USB 2.0 Cable, Type A-B 3 m
£29.40
|
Bestseller
Lindy 5m USB 2.0 Active Extension Slim
£24.95
|
Hot Product
Lindy 5m USB 3.0 Active Extension
£41.75
|
Recommended
StarTech.com 50ft (15m) Active USB 2.0...
£33.03
|
Popular
StarTech.com 65ft (20m) Active USB 2.0...
£38.09
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EP-DG930DWEGWW
|
11.02.8830
|
42817
|
43155
|
USB2HAB50AC
|
USB2HAB65AC
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Roline
|
Lindy
|
Lindy
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 2 |
USB C/Micro-USB B
|
USB B
|
USB A
|
USB A
|
USB B
|
USB B
|
| USB version |
USB 2.0
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|




































































































