Be the first to review this product
Samsung JC96-06292A Transfer Belt, 20K pages for CLP-365 W/CLX-3305/-3305 FW/ W/Xpress C 410 W
In stock
SKU
JC96-06292A
Transfer Belt Unit
| Type | Belt |
|---|---|
| Device compatibility | Multifunctional |
| Capacity | 20000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | JC96-06292A |
| EAN | 5711045557521 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Samsung Xpress SL-C 430, Samsung Xpress C 480, Samsung SL-C 480, Samsung Xpress C 480 FN, Samsung Xpress C 410 W, Samsung Xpress C 480 FW, Samsung Xpress C 480 W, Samsung SL-C 480 W, Samsung SL-C 480 FW, Samsung Xpress C 480 Series, Samsung SL-C 480 FN, Samsung SL-C 480 Series, Samsung CLP-365, Samsung Xpress SL-C 430 Series, Samsung CLX-3305, Samsung Xpress C 460 W, Samsung Xpress C 460 FW, Samsung Xpress SL-C 430 W, Samsung CLX-3305 Series, Samsung CLX-3305 FW, Samsung CLX-3305 FN, Samsung Xpress C 460 Series, Samsung CLX-3305 W, Samsung CLP-365 W
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | CLP-365 CLP-365W CLX-3305FN CLX-3305FW CLX-3305W Xpress C460FW |
| Type | Belt |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | CLP-365 CLP-365W CLX-3305FN CLX-3305FW CLX-3305W Xpress C460FW |
| Type | Belt |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Samsung JC96-06292A Transfer Belt, 20K...
£60.08
|
Popular
HP CE248-67901 printer/scanner spare p...
£57.20
|
Recommended
HP CE980-67901 printer/scanner spare p...
£48.40
|
Hot Product
HP ADF roller replacement kit
£48.40
|
HP RM1-8358-000CN printer/scanner spar...
£65.71
|
New
Epson Roller Assembly Kit
£66.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JC96-06292A
|
CE248-67901
|
CE980-67901
|
L2725-60002
|
RM1-8358-000CN
|
B12B813501
|
| Manufacturer |
Samsung
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Epson
|
| Type |
Belt
|
N/A
|
Waste toner container
|
Roller
|
Motor
|
Roller
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Laser/LED printer
|
Scanner
|

























































