Be the first to review this product
Canon 6271B002/731C Toner cartridge cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Canon LBP-7110/MF 620
In stock
SKU
6271B002
1500 pages, cyan, i-SENSYS LBP7100CN/7110CW
| Printing colours | Cyan |
|---|---|
| Capacity | 1500.00 |
| Colour | cyan |
| Type | Original |
| SKU | 6271B002 |
| EAN | 4960999904733 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
The Cartridge 731 C will produce approximately 1,500 pages (ISO 19798 measured).
Compatible Printers: Canon i-SENSYS MF 8200 Series, Canon Lasershot LBP-7100 Series, Canon i-SENSYS MF 628 Cw, Canon i-SENSYS LBP-7100 cn, Canon i-SENSYS MF 624 Cw, Canon i-SENSYS MF 8280 cw, Canon i-SENSYS MF 620 Series, Canon i-SENSYS MF 623 Cn, Canon i-SENSYS LBP-7100 Series, Canon i-SENSYS LBP-7110 cw, Canon i-SENSYS MF 624 Cdt, Canon i-SENSYS MF 8230 cn, Canon Color imageCLASS LBP-7110 cw
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | i-SENSYS LBP7100CN/7110CW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 105 mm |
| Package height | 50 mm |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 105 mm |
| Package height | 50 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Compatibility | i-SENSYS LBP7100CN/7110CW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 6271B002/731C Toner cartridge cy...
£80.50
|
Hot Product
Ricoh 841817 Toner black, 29.5K pages...
£87.40
|
Recommended
Ricoh 841818 Toner yellow, 18K pages f...
£115.00
|
New
HP Q6511X/11X Toner cartridge black, 1...
£86.90
|
Popular
HP C9720A/641A Toner cartridge black,...
£81.40
|
HP Q1338A/38A Toner cartridge black, 1...
£94.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6271B002
|
841817
|
841818
|
Q6511X
|
C9720A
|
Q1338A
|
| Manufacturer |
Canon
|
Ricoh
|
Ricoh
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Cyan
|
Black
|
Yellow
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Ricoh
|
Ricoh
|
HP
|
HP
|
HP
|













































































































































































































